Vízrakéta

2017.feb.23.
Írta: logiman komment

31. Vízrakéta: kilövés

Előző posztban: aerodinamika, súly, súlypont. Folytassuk! Az elkészült vízrakéta sikeres kilövésének több előfeltétele is van: pl. sűrített levegő, indítóállvány, biztonságos kilövési hely, időjárás. A következő posztokban ezek részleteiről lesz szó. (a) Sűrített levegő előállítása (a1)…

Tovább

30. Vízrakéta: aerodinamika, súly, súlypont

Előző posztban: költségek. Folytassuk! Az előző posztok külön-külön ismertették a vízrakéta fő összetevőit (rakétatest, fejrész). Ezeket összeépítve a vízrakéta egészét, repülésének sikerét érintő további fontos szempontok az aerodinamika, a súly, a súlypont. (a) Aerodinamika Mint a korábbi…

Tovább

29. Vízrakéta költségei

Előző posztban: ejtőernyő. Folytassuk! A megelőző 28 posztban megosztottam az egyszerűbb, majd az igényesebb vízrakéta készítésének elvi és gyakorlati tudnivalóit. Látható, hogy a vízrakétázás kreatívitást, az újdonságokra való fogékonyságot kifejezetten igényli, egyben fejleszti. Jogos kérdés:…

Tovább

28. Rakétafej: ejtőernyő

Előző posztban: „fedélzeti” és földi elektronika Folytassuk! (a) Ejtőernyő kialakítása (a1) Ejtőernyő anyaga Nagyobb teljesítményű, igényesebb kialakítású – ezek miatt költségesebb – vízrakéta esetében logikus elvárás, hogy a kilövés után épségben térjen vissza. Ennek eszköze: az…

Tovább
süti beállítások módosítása